close
Bota

OBSH: “PASAPORTË VAKSINE” TË MOS BËHET KUSHT UDHËTIMI

53759

Komiteti i Situatave Emergjente të Organizatës Botërore të Shëndetësisë rekomandoi që për shkak të koronavirusit të vazhdojë “situata emergjente globale” dhe të mos vendoset kushti për “pasaportë vaksine” në udhëtimet ndërkombëtare. Drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Gebrejesus zhvilloi një konferencë për media nëpërmjet video-konferencës në qendrën e organizatës në Gjenevë, duke bërë thirje për solidarizim global për vaksinat e COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia