close
Bota

PAKISTAN: BANORJA E KRISHTERË LIROHET NGA BURGU

84D975D7-E32E-482D-9365-5A5B78190EC2_cx0_cy4_cw0_w1023_r1_s

Ministria e Jashtme e Pakistanit i hodhi poshtë raportet se Asia Bibi, një grua e krishterë, e cila është liruar nga akuzat për blasfemi javën e kaluar, është larguar nga vendi.

Bibi u lirua nga burgu të mërkurën, konfirmuan avokati i saj, Saiful Mulook, dhe presidenti i Parlamentit Evropian, Antonio Tajani.

“Asia Bibi ka dalë nga burgu dhe është transferuar në një vend të sigurt”, shkroi Tajani në Twitter. Bibi ka kaluar tetë vjet në burg, në pritje të dënimit me vdekje për, siç është thënë, fyerjen e Profetit Muhamed. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia