close
Bota

Pamje satelitore: Kolona ushtarake ruse shkon në jug të Ukrainës

pamje me dron

Pamjet satelitore të datës 8 prill të siguruara nga kompania e imazheve satelitore Maxar, tregon kamionë me artileri ushtarake që lëvizin në jug të Ukrainës përmes qytetit Velykyi Burluk.

Inteligjenca perëndimore dhe ukrainase tregon se forcat ruse, tani të tërhequra nga veriu, po lëvizin në jug dhe në lindje.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia