close
Rajoni

Pandeli Majko merr mandatin e deputetit

-800-0-4a01f7ab78933d9c6f27a331acd71dbe

Pandeli Majko është betuar këtë të hënë në parlament dhe ka marrë mandatin e deputetit.

Majko e mori mandatin pas dorëheqjes së Alqi Bllakos, i cili është arrestuar në lidhje me aferën e inceneratorëve.

Në qeverinë e kaluar, Pandeli Majko ka mbajtur detyrën e ministrit për Diasporën.

Ndërkohë ai ishte i renditur i 19 në listën e PS-së ndërkohë selia rozë fitoi vetëm 18 mandate në kryeqytet në zgjedhjet e 25 Prillit./tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia