close
Leto-toplo-1-1

Moti sot në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperaturat minimale do të  sillen në interval prej 9 deri në 19 gradë celsius , ndërsa ajo maksimale do të sillet  prej 32 deri në 40 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperatura minimale do të ulët në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 38 gradë Celsius.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia