close
886002E0-DA1A-47B6-9BD5-FCAD7C25C97A_w1023_r1_s

Moti sot në vendin tonë mëngjes vende-vende do të jetë me vranësira të shtuara dhe kushte për reshje lokale shiu me bubullima të rralla. Pasdite do të mbizotërojë mot me diell dhe vranësira të lehta deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriperëndimore. Temperaturat minimale do të sillen në intervalin  prej 12 deri në 20 gradë celsius ndërsa maksimalja do të sillet nga 27 deri në 34 gradë, ndërsa indeksi UV 7.

Siç kumtoi DPHM, në Shkup moti pritet  të jetë me diell dhe me vranësira të lehta deri në mesatare paradite me kushte për reshje të dobëta shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriperëndimore. Temperaturat minimale do të zbresin deri në 17 ndërsa maksimalja do të arrijë në 31 gradë.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia