close
134022117

Moti sot në  vendin tonë do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Pasdite në rajonet malore do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut  afatshkurtër të rrëmbyeshëm. Temperatura minimale do të sillen në interval prej 15 deri në 22, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 31 deri në 38 gradë celsius.

Ndërsa në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veri-perëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 35 gradë Celsiusë.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia