close
4256713C-00F5-465B-8316-AA5F49D8AF2A

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 31 deri në 38 gradë celsius.

Ndërsa stacionet meteorologjike në vend tregojnë se korriku i këtij viti ka qenë i nxehtë dhe i lagësht mbi mesataren. Krahasuar me periudhën tridhjetëvjeçare, nga viti 1981 deri në vitin 2010, temperatura ja qenë 0,7 gradë Celsius mbi mesataren, ndërsa totali i reshjeve mujore ka qenë 16 milimetra ose 41 për qind mbi mesataren.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia