close
Rajoni

PARIS: KRYEMINISTRI HOTI TAKON PRESIDENTIN MACRON

Avdullah-Hoti-Pm-600×360

Kryeministri I Kosovës Avdullah Hoti ka zhvilluar një takim rreth dy orësh me presidentin e Francës Emanuel Macron. Ende nuk ka zyrtarisht detaje për atë se cfarë është diskutuar në takim. Sipas zyrtarëve të zyrës së kryeministrit Hoti detajet e takimit do të bëhen të ditura nëpërmjet një komunikate për media.

Takimi I paraprin Samitit të Parisit I cili pritet të zhvillohet më 10 korrik virtualisht, ndërsa më 12 korrik pritet edhe takimi ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe në Bruksel që shënon edhe rinisjen e dialogun Prishtinë Beograd./Blerta D.Berisha

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia