close
Bota

PAS RRËZIMIT TË HELIKOPTERIT, MINISTRI NOTON 12 ORË PËR TË ARRITUR NË TOKË

Screenshot_2-37 (1)

Një ministër i Madagascarit ishte një nga dy të mbijetuarit që kishin notuar rreth 12 orë deri në breg pasi helikopteri i tyre u rrëzua në brigjet verilindore të ishullit. Serge Gelle, sekretari i shtetit për policinë e vendit dhe një oficer policie tjetër arritën në qytetin bregdetar të Mahambo të martën në mëngjes, me sa duket pasi u hodhën nga avioni, tha shefi i autoritetit portual Jean-Edmond Randrianantenaina.

Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, 57-vjeçari Gelle shfaqet i shtrirë i rraskapitur në një shezlong, ende me uniformën e tij të kamuflazhit.

“Koha ime për të vdekur nuk ka ardhur ende,” thotë gjenerali, duke shtuar se është i ftohtë, por jo i plagosur.

Mediat e huaja raportojnë se Gelle kishte përdorur një nga sediljet e helikopterit si një pajisje lundrimi. Gelle u bë ministër si pjesë e një riorganizimi të kabinetit në gusht pasi shërbeu në polici për tre dekada./tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia