close
Top LajmeVendi

PASDITE NË QEVERI TAKOHEN ZAEVI DHE AHMETI

Zoran-Zaev-i-Ali-Ahmeti-vo-premierski-kabinet-21maj19-Vlada

Kryeministri Zoran Zaev pasdite do të takohet me Kryetarin e BDI-së, Ali Ahmetin – kanë konfirmuar për MIA-n nga Qeveria.

Sic thuhet takimi është në kuadër të serisë së takimeve të Kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski me partnerët e koalicioni qeveritar, me qëllim të konsultimeve dhe këmbimit të mendimeve rreth programit të Qeverisë së re.

Takimi vjen pas dorëheqjes së Zoran Zaevit nga funksioni Kryetar I LSDM-së dhe dorëzimit zyrtar të partisë Kryetarit të ri, Dimitar Kovaçevski./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia