close
Bota

PEKIN: DHJETËRA TË VDEKUR NGA TAJFUNI NEPARTAK

images-cms-image-000046034

Së paku gjashtë persona kanë humbur jetën, ndërsa tetë llogariten si të zhdukur nga tajfuni Nepartak, i cili u rrit në stuhi tropikale, pasi gjatë fundjavës e goditi Kinën kontinentale.

Dëmi ekonomik, që u shkaktua nga moti i lig është vlerësuar 116 milionë euro, ndërkaq mijëra shtëpi dhe banesa janë shkatërruar. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia