close
Bota

PEKIN: TAJFUNI NEPARTAK ”ZBARKON” NË KINË

images-cms-image-000046034

Tajfuni Nepartak mbërriti në Kinën Lindore me erëra mbi 100 kilometra në orë dhe shira të rrëmbyer, pasi shkaktoi edhe vdekjen e tre personave në Tajvan, një ditë më parë, njoftoi agjencia zyrtare kineze e lajmeve, Hsinhua.

”Qyteti i Putianit njoftoi për emergjencën e reshjeve, të paktën 250 milimetra vetëm pas katër orëve shi, sot në mëngjes”, shtoi Hsinhua-ja. /Agjencitë/

 

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia