close
Bota

PËRFAQËSUESIT E TALIBANËVE VIZITOJNË PAKISTANIN

380540-nWwkbwvsRo

Pas udhëtimeve në Rusi, Kinë dhe Iran, një delegacion taliban do të vizitojë Pakistanin, më 2 tetor. Një nga themeluesit e grupit, tha se delegacioni do të diskutojë “çështje të rëndësishme” me zyrtarë pakistanezë në Islamabad. Në fillim të viteve 1990 kur u krijua grupi taliban, Pakistani e kishte mbështetur atë gjatë luftës civile në Afganistan. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia