close
Bota

PËRVJETORI I REPUBLIKËS SË KINËS: HONG KONGU NIS PASTRIMIN E RRUGËVE

Screenshot_6

Stacionet e metrove dhe rrugët në Hong Kong janë hapur të hënën, pas një fundjave kaotike, meqë policia ka nisur topa uji dhe gaz lotsjellës drejt protestuesve, derisa këta të fundit kanë hedhur bomba me naftë jashtë zyrave qeveritare. Territori kinez është në prag të shënimit të përvjetorit të 70-të të themelimit të Republikës Popullore të Kinës, andaj autoritetet janë duke kërkuar shmangien e skenave që mund ta turpërojnë qeverinë qendrore në Pekin. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia