close
Bota

PFIZER DO TË FURNIZOJË ME VAKSINA PROGRAMIN COVAX

Pfizer-Vaksina

Kompania amerikane, Pfizer dhe ajo gjermane, BioNTech janë pajtuar që të furnizojnë me vaksinat e tyre kundër koronavirusit programin COVAX të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, kanë thënë dy burime që janë në njohuri të kësaj marrëveshjeje, shkruan Reuters. Programi COVAX i OBSH-së ka për qëllim shpërndarjen e vaksinave kundër sëmundjes COVID-19, te shtetet e varfra. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia