close
Rajoni

PODGORICË: ZGJEDHJET E RREGULLTA NË TETOR

www.zhurnal

Presidenti malazez, Filip Vujanoviq, ka caktuar 16 tetorin ditë të mbajtjes së zgjedhjeve të rregullta në këtë republikë ish-jugosllave.

Këto do të jenë zgjedhjet e dhjeta nga vendosja e shumëpartizmit dhe të katërtat që kur Mali i Zi u pavarësua.

Agjencitë e lajmeve njoftojnë se  kohë më pare, partite politike ranë dakord që të sigurojnë kushte për zgjedhje të lira e të ndershme dhe  të formojnë qeverinë kalimtare e cila do ta çojë vendin në zgjedhjet e përgjitshme, këtë vjeshtë. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia