close
Bota

POLICIA EVROPIANE: OPERACION I GJERË KUNDËR MAFIAS ITALIANE

45FF1A5F-A143-41A2-863F-D835E824F9E1_w650_r1_s

Anëtarë të mafias famëkeqe të Italisë Ndrangheta janë vënë në shënjestër të një operacioni policor, të nisur njëkohësisht të mërkurën në disa vende të Evropës.

Qindra policë raportohet të jenë të përfshirë në operacionin në Belgjikë, Itali, Gjermani dhe Holandë.Policia italiane tha se së paku 90 vetë janë arrestuar, porse operacioni vazhdon. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia