close
Sport

PREMIER LIGA: LIVERPOOLI BËN HISTORI SHËNON FITOREN E 2.000

Liverpoll

FITORJA KUNDËR NEWCASTLE ISHTE E 150 E JURGEN KLOPP


Liverpooli shënoi fitore me rezultat 3:1 kundër skuadrës së Njucastle United, kështu duke regjistruar fitoren e tetë radhazi në të gjitha garat.

Por, me këtë fitore Liverpooli ka bërë histori në Premier Ligën angleze, ku është bërë skuadra e parë e cila arrin shifrën e 2,000 fitoreve në këtë garë.

Golashënues për “Të Kuqtë” ishin Diogo Jota, Mohamed Salah dhe Trent Alexander-Arnold, ku ky i fundit shënoi një gol tejet të bukur.

Po ashtu, kjo ishte fitorja numër 150 e Jurgen Klopp me Liverpoolin, ku është bërë trajneri i parë në histori të Liverpoolit që e arrin këtë shifër më së shpejti./ KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia