close
Vendi

PRESIDENTI PENDAROVSKI TAKON KREUN E BFI-së SHAQIR EF.FETAHUN

7118FF03-1F75-44EB-8F6F-F0DB4C0D1674

Presidenti Stevo Pendarovski ka takuar sot kreun e BFI-së, Reisul Ulema Shaqir ef.Fetain.

Sic thuhet në një komunikatë mnga presidenca, Presidenti Pendarovski ka uruar zgjedhjen e Fetahut në krye të BFI-së, duke I dëshiruar sukses në punë dhe ka potencuar angazhimet e tij për bashkëpunim me të gjitha bashkësitë fetare në RMV.  

Presidenti Pendarovski, vijon më tej komunikata, shprehu bindjen se Reisul Ulema Shaqir Ef.Fetahu do të jep një kontribut të rëndësishëm në misionin e BFI-së, në përparimin e bashkëjetesës dhe respektimin e dallimeve, si një nga vlerat themelore të vendit.

Në këtë takim, kreu I BFI-së ka njoftuar Presidentin Pendarovski me punët në BFI si dhe aktivitetet dhe projektet e planifikuara në periudhën e ardhshme – thuhet në komunikatën nga Kabineti I Presidentit Stevo Pendarovski. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia