close
Rajoni

PRISHTINË: FEHMI KUPINA ZGJIDHET KRYESUES I KUVENDIT KOMUNAL

Komuna-e-Prishtines

LDK DHE PDK KOALICION NË KOMUNËN E PRISHTINËS


 

Fehmi Kupina i Lidhjes Demokratike të Kosovës është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës.

Kupina u zgjodh në raundin e tretë të votimit me 25 vota për, nga 42 sa ishin prezent në sallë, raporton Ekonomia Online.

Edhe VV mori pjesë në votim. Ajo e mundësoi zgjedhjen e Fehmi Kupinës të LDK-së për kryesues të Prishtinës.

Kurse Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës janë pajtuar për koalicionin në Komunën e Prishtinës

Më 7 dhjetor, Përparim Rama mori detyrën e kryetarit të Prishtinës nga ish-kryetari i Shpend Ahmeti. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia