close
Rajoni

PRISHTINË: VARROSEN VIKTIMAT E MYNIHUT

viktimatv

Iu është dhënë lamtumira e fundit të rinjëve Dijamant Zabërgja dhe Armela Segashit, të cilët ishin viktimë e terrorit në Gjermani.

Ata sot janë varrosur në fshatin Ropicë, komuna e Vushtrrisë, dhe në  Podujevë.

Në varrim pos qytetarëve të shumtë kanë marrë pjesë edhe Ministri i Punëve të Jashmte Enver Hoxha, Ministri i Diasporës, Valon Murati dhe kryetari i Prishtinës, Mitrovicës dhe Vushtrrisë.

Ditë më parë tre të rinj shqiptarë u vranë në Mynih, kur një sulmues i ri shtiu me armë drejt turmës në afërsi të një qendre tregtare.

Viktimat e këtij sulmi ishin tre shqiptarët Dijamant Zabërgja, Sabina Sulaj dhe Armela Segashi. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia