close
Bota

PROTESTA MASIVE NË BOLIVI, THIRRJE PËR LUFTË CIVILE

Screenshot_6

Protestat masive që kanë përfshirë Bolivinë vazhdojnë ende edhe pas largimit të presidentit Evo Morales në Mekiskë. Mbështetës të tij janë përplasur me policinë gjatë mbrëmjes menjëherë pasi senatorja e opozitës, Jeanine Anez u vetëshpall presidente e vendit. Gjithashtu kabineti i saj qeveritar bëri betimin gjatë ditës së djeshme. Protestuesit kanë mbushur rrugët e qyteteve La Paz dhe El Alto duke valëvitur flamuj dhe duke bërë thirrje për luftë civile. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia