close
Bota

PROTESTA NË IRAK, SHTATË TË VDEKUR DHE QINDRA TË PLAGOSUR

109063913_mediaitem109063908-660×330

Të pakët shtatë të vdekur dhe qindra të plagosur është bilanci në rrugët e Bagdadit, ku mijëra njerëz dolën në rrugë për të protestuar kundër çmimeve të larta dhe korrupsionit në Irak. Midis viktimave – ka polic dhe fëmijë të vrarë. Mungesa e vendeve të punës dhe qasja gjithnjë e më e kufizuar në shërbime shëndetësore dhe arsimore kanë bërë që qindra mijëra të rinj pa perspektivë të dilnin në rrugë. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia