close
Bota

PUTIN BESON NË DIALOG EFEKTIV MES UASHINGTONIT DHE MOSKËS

4E385878-DFFD-475E-90CC-1403DBDA4647_w1597_n_r1_st

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se është “i bindur” se mund të ketë dialog efektiv në mes të Uashingtonit dhe Moskës.

Ai i ka bërë këto komente pak para se të takohet me presidentin amerikan, Joe Biden, ndërkohë që rriten tensionet për shkak të pozicionimit të trupave ruse në kufi me Ukrainën, si dhe kërkesave të Kremlinit për garanci rreth sigurisë nga ana e NATO-s./REL/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia