close
Bota

PUTIN DHE ERDOGAN “ULIN ARMËT” NË IDLIB

putin_erdogan_epa_1_0-768×432-1-765×510

Pas gjashtë orësh bisedimesh, një takim mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut turk Rexhep Tajip Erdogan përfundoi në Moskë me vendimin për uljen e armëve në Idlib. Të dy udhëheqësit ranë dakord për një dokument të përbashkët për të normalizuar situatën në qytetin e trazuar sirian, fronti i fundit i një lufte të përgjakshme. Armëpushimi në Idlib nis në mesnatë, tha Erdogan. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia