close
AC796148-7C27-4A8B-A264-CBDADEAA3891_w1200_r1

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka biseduar sot në telefon me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, i cili e ka uruar për fitoren në zgjedhjet presidenciale.

Siç raportojnë mediat serbe, Putin i uroi Vuçiçit sukses në pozitën e tij përgjegjëse si kreu i shtetit serb, ndërsa u shpreh i bindur se Serbia dhe Rusia “do të ruajnë marrëdhënie vërtetë miqësore”.

Gjatë bisedës sipas mediave serbe, Vuçiç tha se “Serbia do të vazhdojë të ndjekë politikën e rrugës evropiane, duke ruajtur marrëdhëniet e sinqerta dhe tradicionale miqësore me Federatën Ruse”./klankosova

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia