close
Bota

PUTIN:TELEGRAM NGUSHËLLIMI -MEKELIT DHE ZEHOVERIT  

putin_3463140b

 

Presidenti i Federatës ruse Vladimir Putin i dërgoi një telegram kancelares gjermane Angela Merkel dhe kryeministrit të Bavarisë Hrost Zehover në të cilin shprehu ngushllimet e tij për qytetarët e Gjermanisë si dhe të Bavarisë në lidhje me tragjedinë  e cila ndodhi  të premten në Mynih dhe e cila solli deri në viktima njerëzore, deklaroi zëdhënësi i shefit të shtetit  rus Dimitri Peskov.

Ambasada e Federatës ruse në Gjermani ndër të tjera thekson se në mesin e tyre nuk ka rus. Të premtën në mbrëmje në një qendër tregtare të Mynihut “Olimpija” pati një perleshje në të cilën humbën jetën nëntë persona ndërsa 16 janë të lënduar. Policia tha se sulmuesi është një 18 vjeçar, mashkull me prejardhje nga Irani. Motivet deri tash nuk janë të vërtetuar. Sipas informatave sulmuesi  ka vepruar i vetëm dhe në përleshje humbi jetën. /TvArt& Agjencitë/

 

 

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia