close
Rajoni

Rama: 53 familje të prekura nga tërmeti janë strehuar në shtëpitë e reja në Baldushk

294253389_590979185731080_3935416235141451178_n

Në Baldushk janë drejt përfundimit tërësor punimet për lagjen e re dhe banesat e tjera ku do të strehohen familjet e prekura nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019.

Kryeministri Edi Rama, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se deri tani në banesat e rejanë Baldushk janë strehuar 53 familje të prekura nga tërmeti.

“Mirëmëngjes nga Baldushku, ku deri tani kemi strehuar në shtëpi të reja 53 familje të prekura nga tërmeti, e tanimë po përfundojmë krejt lagjen e re edhe për familjet e tjera”, ka shkruar Kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook. /tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia