close
Top LajmeVendi

Rasti ”Alfa” Policëve ju kujtohet vetëm kur kanë pirë kafe, pastaj… (VIDEO)

Qeveria_Flamuj (3)

Emisioni “Uniko” që transmetohet në Tv Klan Macedonia dhe TvKlan ka sjellur detaje interesante nga rasti i shumë përfolur gjyqësor “Alfa” në Maqedoninë e Veriut.

Ramiz Dauti – ish i akuzuar i rastit ”Alfa”

”Jemi te njëra nga dy daljet ose hyerjet e fakultetit matematiko-natyror, kjo mund të jetë hyrja ose dalja e vrasjes së policëve, mund ta shihni sa është distanca e larg nga vendi ngjarjes dhe prap policia nuk mundi ti kapë vrasësit. Në këtë rrugë rastësisht nuk vihet sepse vijnë vetëm profesorët dhe studentët, ose në le ndonjë takim me dikë. Një gjë interesante t’ju tregoj këtu , kjo është tani institucion tjetër më herët ka qenë ”Galep” një restorant ku policët kanë dhënë dëshmi se nga ky moment kur kanë pi kafe tjetër nuk na kujtohet çka ka ndodhur , policët e kujtojnë vetëm momentin te restoranti të cilët kanë qenë në shërbim patrullim, thuhet në deklaratat e tyre.” /KlanMacedonia/

 

Ndiqeni për më shumë detaje storyn e përgaditur:

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia