close
Bota

RIKTHEHET KOMUNIKIMI MES DY KOREVE

41CF23CB-F692-4B0E-9549-DFFB3BE96A45

Koreja Veriore dhe ajo Jugore kanë bërë të ditur se kanë rikthyer komunikimet kufitare, të cilat ishin bllokuar për më shumë se një vit.Të dyja palët janë pajtuar edhe për përmirësim të marrëdhënieve.Njoftimi i përbashkët ka qenë zhvillimi i parë pozitiv, prej një serie të samiteve të dështuara në mes të ish-presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikoren, Kim Jong Un.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia