close
Bota

RRETH 600 MIGRANTË KTHEHEN NGA BJELLORUSIA NË IRAK

blrs

Rreth 600 irakianë të bllokuar për disa javë në zonën kufitare mes Bjellorusisë dhe Polonisë, janë kthyer në shtëpitë e tyre më 26 nëntor, ka thënë Qeveria irakiane.

Qindra irakianë, shumica prej tyre kurdë, janë kthyer në shtëpitë e tyre nga Bjellorusia, përmes fluturimit të parë për riatdhesimin e tyre.

Aktualisht në Bjellorusi janë mijëra migrantë që janë duke qëndruar nëpër kampe pavarësisht temperaturave të ulëta./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia