close
Bota

Rrufeja ‘godet ‘ Shtëpinë e Bardhë

White House

Rrufeja  ‘godet ‘ Shtëpinë e Bardhë

Një rrufe e fuqishme ka goditur një park të vogël përballë Shtëpisë së Bardhë, duke lënë të plagosur 4 persona.Të plagosurit  janë dërguar në spitale për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Dy burra dhe dy gra ishin në Lafayette Park në Uashington DC gjatë  stuhisë së  dhunshme kur u goditën.

Për shkak të afërsisë së parkut me selinë e presidencës amerikane, anëtarët e shërbimit sekret ishin ndër personat e parë që dhanë ndihmën e parë për të plagosurit.

Pas incidentit, një pjesë e parkut mbeti e mbyllur, me shërbimet e urgjencës që ishin  në vendngjarje.Shërbimi Kombëtar i Motit kishte lëshuar një paralajmërim për stuhi në këtë zonë mbrëmjen e së enjtes.

Sheshi Lafayette është një park publik prej shtatë hektarësh direkt në veri të Shtëpisë së Bardhë. Parku mbushet shpesh  me vizitorë, veçanërisht gjatë verës.

Klan News

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia