close
Bota

RUSIA APLIKON PËR REGJISTRIMIN E VAKSINËS SPUTNIK V NË BE

thumbs_b_c_5ff758a6982aa8f0374a03c50edfa52e

Fondi Sovran i Pasurisë në Rusi ka aplikuar për regjistrim të vaksinës ruse kundër koronavirusit, “Sputnik V”, dhe pret që vendimi për miratim të shqyrtohet në shkurt. Autoritetet ruse njoftuan se ekipet mjekësore të këtij vendi dhe ekipet mjekësore të Agjencisë Mjekësore Evropiane e kanë kryer rivlerësimin e vaksinës Sputnik V më 19 janar. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia