close
Bota

RUSIA FORCON KONTROLLIN NË INTERNET

Screenshot_7

Një ligj që parasheh kontrolle të reja në internetin në Rusi, hyri në fuqi të premten. Ligji i ashtuquajtur “Interneti sovran” është miratuar nga ligjvënësit dhe është nënshkruar nga presidenti Vladimir Putin, disa muaj më parë. Ai u kërkon ofruesve të internetit të instalojnë pajisje që mund të drejtojnë trafikun në internetin rus, përmes pikave që kontrollohen nga shteti. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia