close
Bota

Rusia sulmon me raketa rafinerinë e naftës në Ukrainë

Screenshot_1-32.jpg

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka deklaruar se forcat ruse kanë kryer një sulm me raketa në një rafineri nafte në qytetin Kremenchuk në Ukrainën qendrore, duke shkatërruar kapacitetin e saj të prodhimit dhe rezervuarët e karburantit.

Ministria gjithashtu deklaroi se forcat ukrainase rrëzuan një avion ukrainas Su-27 në rajonin e Kharkiv.

Po ashtu, guvernatori rajonal i Kharkiv, Oleg Sinegubov tha se një raketë ruse ka goditur territorin e aeroportit të Kharkiv dhe si pasojë janë pagosur 3 persona./tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia