close
Top LajmeVendi

Sali: Protesta e mjekëve amë legjitime por jo në kohën e duhur

Screenshot_6

Ministri i Shëndetësisë Bekim Sali tha se protesta e paralajmëruar për sot është legjitime por jo në kohën e duhur.

“Të gjithë përfaqësuesit e shoqatave e dinë se jemi duke punuar për një model të ri të financimit të kujdesit parësor shëndetësor. Unë mendoj se sot është për të shënuar Ditën e Shëndetit, jo për të protestuar. Ata do të jenë të ftuarit e mi sot dhe do të jem i lumtur t’i shoh si grup në protestë”, tha Sali./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia