close
Sport

SALLAH BËHET FUTBOLLISTI MË I PAGUAR NË PREMIER LIGË

Mohamed Sallah

OFERTA 592.000 EURO NË JAVË NUK REFUZOHET


 

Mohamed Salah tani më disa vite me radhë është futbollisti më i mirë i Liverpullit dhe njëri nga futbollistët më të mirë në Premier Ligën angleze,  andaj  klubi bënë përpjekje që ta mbanë “Enfild”.

Salah ka kontratë me klubin deri në vitin 2023  por “ESPN” shkruan se Liverpulli është i gatshëm ta  bënë atë  futbollistin më të paguar në Premier Ligën anleze.

Të “kuqtë” janë të gatshëm  ti ofrojnë  page javore  prej 592.000  gjegjësisht  31 milion Euro në vit, dhe kështu Salah do të bëhet njëri nga futbollistët më të paguar në botë.

Mohamed Salah  edhe  këtë sezon ka paraqitje  fantastike  pasi në 24 ndeshje  ka të shënuara 22 gola dhe nëntë asiste ./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia