close
Top LajmeVendi

SELA: SULMI MË 27 PRILL, ATENTAT NDAJ KËRKESAVE SHQIPTARE

Screenshot_1

“Përgjegjësi për 27 Prillin, por edhe për rastet tjera”


Më 27 Prill në Kuvendin e Maqedonisë ndodhi atentat politik ndaj nevojave të shqiptarëve, e jo personalisht ndaj meje – ka theksuar deputeti dhe Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela.

Në bisedimet me shumicën parlamentare për pjesëmarrje në qeverinë e re, Sela thotë se më të rëndësishme janë çështjet tematike, se sa vendet e ministrave.

Në konferencën e shtypit mori pjesë edhe sekretari i përgjithshëm i partisë Arben Taravari i cili i ka cilësuar si dezinformata informacionet se do të jetë ministri i ri i shëndetësisë. Ndryshe, ishte kjo paraqitja e parë e deputetit Ziadin Sela pas dhunës në Kuvend, ku ai ishte më i lënduari dhe kaloi disa kohë nëpër spitale. /Art Channel/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia