close
Bota

SENATORËT AMERIKANË: PRINCI SAUDIT KA PASUR ROL NË VRASJEN E KHASHOGGIT

1F340E23-B7F0-48BC-AF66-D254C7ABD4B0_w1023_r1_s

Senatorët amerikanë kanë thënë se pas një takimi privat me përfaqësues të CIA-s, janë më të bindur se kurrë që princi saudit i kurorës, Mohammed bin Salman ka pasur rol në vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi.

Senatori Lindsey Graham ka thënë se ka “shumë besim” që Salman ka qenë i përfshirë në vrajsen e Khashoggit. Republikani nga Karolina Jugore e ka përshkruar princin si “të çmendur” dhe “ të rrezikshëm”. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia