close
Sport

SERIA A: SOT ZHVILLOHEN NDESHJET E JAVËS SË 20-të

Seria A

SPIKAT SUPER PËRBALLJA JUVENTUS – NAPOLI


 

Sot në program janë disa ndeshje tejet  interesante  në kuadër të  javës së 20 të kampionatit  Italian të Seria A.

Pas një pushimi të shkurtër internacional, xhirot në Seria A janë rikthyer, ku do na presin disa përballje mjaftë interesante.

Ndeshja më interesante është ajo mes Juventusit dhe Napolit që fillon nga ora 20:45, derisa ia vlen të përmendet edhe ajo që do të zhvillohet në “San Siro” takimi AC Milan – Roma, që nis në ora 18:30.

Sa i përket gjigantëve të tjerë italianë, Inter është mysafir i Bolognas me fillim nga ora 12:30, derisa Lazio e pret Empolin, që nis në ora 14:30.

Java e 20-të, takohen: Bologna – Interi, Sampdoria – Cagliari, Spezia – Verona, Lazio –Empoli, Sasuolo – Genoa, Atalanta Torino, Milan – Roma, Salemitana – Venezia, Juventus – Napoli dhe Fiorentina – Udineze. /KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia