close
Sport

Shamrock Rovers kundërshtari i FC Shkupi në Europa Ligë

shkupi (1)

Ndeshja e parë luhet më 4 gusht në Dublin

Pas ndeshjes së mbrëmshme dhe disfatës 0-1 kundër Dinamo Zagrebit, skuadra nga Çairi, FC Shkpi garat e veta do të vazhdoj në kompeticionin e dytë për nga rëndësia në UEFA Europa Ligë, ku tani më e ka mësuar edhe emrin e kundërtashtrit pë dy ndeshjet e radhës.

Pra, kundërshtari i radhës i FC Shkupi është Shamrock Rovers ekip e cila në dy ndeshjet e ardhëshme do ta sfidoj skuadrën nga Çairi.

Skuadra irlandeze Shamrock Rovers është një skuadër e cila ka një përvoj të madhe në garat europiane pasi ka plotë 76 ndeshje të luajtura në Evropë.

Ndeshja e parë zhvillohet në Dublin, me 4 gusht, ndërsa ajo kthyese në Shkup më 11 gusht. Të dyja ndeshjet do të zhvillohen në orën 18:00 . /KLanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia