close
Top LajmeVendi

Shaqiri: Ende nuk kemi marrëveshje me SASHKUN (VIDEO)

gregsd

Ministri i Arsimit dhe Shkencës , Jeton Shaqiri në emisionin Klan Debat tha se:

”Në arsimin fillor në grevë janë përfshirë rreth 30 përqind, kurse në shkollat e mesme ishte pak më e madhe përqindja , por ne kemi kërkesë që të pritet të arrihet një marrëveshje sepse reagimi i tyre ishte menjëherë pas pagës minimale”

Ku sipas ministrit ende nuk ka ndonjë marrëveshje me SASHKUN dhe kjo është një hap i shpejtuar nga arsimtarët dhe profesorët. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia