close
Bota

SHBA-ja DO TË TËRHIQET NGA TRAKTATI PËR QIEJ TË HAPUR

shba-6pl4xsrr2z81lriscsgosgjwox02x5w7sn1u6xhlrgg

Shtetet e Bashkuara edhe zyrtarisht pritet të tërhiqen nga Traktati për Qiej të Hapur – një marrëveshje 18-vjeçare për kontrollin e armëve, për të cilën Uashingtoni e ka akuzuar vazhdimisht Moskën se po e shkelë.Tërheqja nga ky Traktat është paraparë të ndodhë më 22 nëntor dhe është një goditje e radhës që i bëhet sistemit ndërkombëtar të kontrollit të armëve, të cilin, presidenti amerikan, Donald Trump vazhdimisht e ka përbuzur, duke u ankuar se Uashingtoni padrejtësisht po kufizohej në kapacitetet e tij ushtarake. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia