close
Bota

SHBA: POMPEO NIS VIZITËN NË EUROPËN QENDRORE

6F8F17AD-FB85-4DF2-AEB3-F57F99154EDA_cx0_cy2_cw0_w1597_n_r1_s-650×358

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka nisur vizitën e tij në pesë shtete evropiane, në disa prej të cilave, zyrtarët amerikanë besojnë se është duke u rritur ndikimi i Rusisë dhe Kinës.

Pompeo është planifikuar të arrijë në Hungari më 11 shkurt, për të vazhduar më pas vizitën në Sllovaki dhe Poloni. Ai pritet të kompletojë udhëtimin e tij me disa vizita në Bruksel dhe Islandë, më 15 shkurt. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia