close
Bota

SHBA: SHUHET LERI KING, VETERANI I TELEVIZIONIT AMERIKAN

9B02FD28-3CC5-41C3-B874-04D3DCF699C1

Në moshën 87-vjecare ka ndërruar jetë moderatori legjendar amerikan, Leri King.  Lajmin e vdekjes, në Tuitter e ka publikuar studioja e tij e produksionit “Ora Tv”.  Në fillim të Janaarit, Leri King ishte shtruar në spital për shkak të komplikimeve me COVID-19.  Leri King ishte veterani I televizionit dhe radios amerikane, I njohur për intervistat me personalitete të famshme nga të gjitha sferat e jetës. Gjatë karrierës së tij, ai ka publikuar shifër të pabesueshëm prej 60.000 intervistave. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia