close
Bota

SHBA: VRITET NJË PERSON MË NGJYRË

shba-vritet-edhe-nj-euml-afro-amerikan-demonstrata-n-euml-st-louis_hd-780×439

Një person me ngjyrë është qëlluar për vdekje nga policia në Minesota të Shteteve të Bashkuara.E dashura e Philando Castile ka transmetuar drejtpërdrejt pasojat në rrjetet sociale, duke e treguar atë të mbuluar me gjak.

Ajo ka thënë se Castile është ndaluar nga policia pasi makina e tij ka pasur një dritë të thyer.Përpara se të qëllohej, ai i ka thënë oficerit të policisë se ai ka leje për të bartur armë të fshehtë dhe se posedon një të tillë.Policia ka thënë se hetimet janë në proces dhe se zyrtari i përfshirë është pezulluar. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia