close
Top LajmeVendi

SHKUP: KURTI PRITET ME NDERIME MË TË LARTA SHTETËRORE

chrome_YgdkdVYKGF

Kryeministri I Kosovës, Albin Kurti, para Qeverisë së RMV-së, është pritur me të gjitha nderimet zyrtare dhe shtetërore ku janë intonuar edhe himnet e dyja vendeve.

Gjatë ditës do të mbahet seanca e parë e përbashkët me përbërje të plotë të Qeverive të RMV-së dhe Kosovës.

Kryeministri Zaev dhe homologu I tij nga Kosova, Albin Kurti do të kenë një takim kokë më kokë, si dhe do të zhvillohen takime dypalëshe të Ministrave të Qeverive të dy vendeve.

“Seanca e përbashkët e Qeverive do të mbahet menjëherë pas takimit të Kryeministrave dhe Ministrave dhe në këtë seancë parashihet nënshkrimi solemn i më shumë memorandumeve dhe marërveshjeve” – njoftojnë nga press-shërbimi qeveritar. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia