close
Vendi

SHKUP: SHENJTËRIMI I NËNË TEREZËS, PJESËMARRËS EDHE NGA MAQEDONIA    

nena-tereze1-780×439

 

Një delegacion i lartë shtetëror, i përfaqësuar edhe nga komunitetet fetare, i kryesuar nga kryetari Gjorge Ivanov, do të merr pjesë në shenjtërimin e Nënë Terezës, që do të bëhet më 4 shtator në Vatikan. Ivanovi i ka ftuar edhe katër liderët partiak, prej të cilëve pjesëmarrjen e tyre  e kanë konfirmuar Ali Ahmeti, Nikolla Gruevski dhe Zoran Zaevi. /TvArt/

 

 

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia