close
BotaSport

SHORTI I PËRSËRITUR SOLLI MEGA NDESHJEN PSG – REAL MADRID

Foto championi

NDESHJET E PARA LUHEN MË 15, 16, 22 DHE 23 SHKURT

 

Në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës brenda  tri orëve u pësërit shorti për shkak të një problemi teknik, ku Manchester Unitedi nuk u fut në vazo si opsion për t’u ndeshur me Atleticon për ekipet e kualifikuara në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve.   Në hedhjen e shortit të përsëtitur sfida  më tërheqëse  janë ndeshjet:

Atletico Madrid – Mançester United

PSG – Real Madrid,

ndërsa në përballjet tjera takohen:

Salzburg – Bajern Munih,

Sporting – Manchester Sity,

Benfika – Ajax,

Chellsea – Lille

Villareal – Juventus

Inter – Liverpool.

Ndeshjet e para të të tetës së finales do të luhen më 15, 16, 22 dhe 23 Shkurt, ndërsa ato kthyese më 8, 9,15 dhe 16 Mars 2022.

 

Dyshet e 1/8 së finales

Salzburg – Bajern Munih

Sporting – Manchester Sity

Benfika – Ajax

Chellsea – Lille

Atletico Madrid – Mançester United

Villareal – Juventus

Inter – Liverpool

PSG – Real Madrid

/KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia